RensefiskNytt - siste nytt fra forskningen
Denne utgaven av RensefiskNytt vil inneholde informasjon fra noen pågående prosjekter innen rensefisk, hvor man belyser avl, fôr og ernæring, transportstress og velferd.

I følge FHFs handlingsplan for 2017 var det et mål å utvikle kunnskap og verktøy som sikrer effektiv forebygging og kontroll av lakselus med minst mulig medikamentbruk, og å utvikle kunnskap og verktøy for miljømessig akseptert lakseoppdrett. Forskning for å videreutvikle og implementere kunnskap om kontrollert produksjon og vellykket bruk av rensefisk er et prioritert område.
- Det skjer mye spennende og næringsnyttig forskning, og det er givende å se at resultatene fra prosjekter implementeres i den daglige driften. Samtidig er dette også et resultat av økt fokus på dialog og erfaringsutveksling mellom forskningsinstitusjonene og havbruksnæringen, sier FHF-fagsjef, Eirik Sigstadstø.